Samice - hnědožluté s tmavší hlavou, samci - černohnědí se světlýma nohama, dělnice žlutohnědé s tmavším zadečkem.
Dělnice jsou drobné, štíhlé 2,5 mm dlouhé- sterilní samice. Samičky - královny jsou robustnější (3,5-4,8 mm); samečci měří 3 mm- okřídlení.
Proměna dokonalá trvá celkem 6 týdnů při otimální teplotě 27°C a 80% vlhkosti.
Královna - 12 měsíců, dělnice, samci - 20 týdnů.
Mravenci faraoni se živí různorodou potravou, jejíž podstatnou složkou jsou živočišné bílkoviny.
Škodí požerem, znečišťováním potravin a ve zdravotnických zařízeních i přenosem zárodků různých onemocnění, znesterilněním zdravotnického materiálu apod.
Královna naklade za život 300 vajíček, kolonie může mít až několik královen, které navzájem nebojují o teritorium. Samci ihned po spáření hynou. Mraveniště zakládají v budovách v nepřístupných místech s blízkostí vody-pod květináčem, ale třeba i v napařovací žehličce. Mravenci jsou vyspělý hmyz žijící v dokonale organizovaných společenstvech se složitou sociální strukturou.
Položení požerové nástrahy v celém zasaženém objektu + bariér. postřik; ULV fumigace.
Více o technikách likvidace se dočtete na stránkách Desinsekce.
Barva tmavohnědá až černá, matný zadeček.
Velikost cca 2,5 – 4 mm, drobní mravenci, zadeček a části končetin jsou porostlé odstávajícími štětinami.
Proměna dokonalá, celkem 6 týdnů při 27 o C a 80% vlhkosti.
Královna - 15 let, bezpohlavní dělnice cca 7 let, samci - jen krátce, po páření a svatebním letu umírají,
hnízda si tvoří ve venkovních prostorách - v půdě, pod kamenem, ve spárách venkovní dlažby, atd. vždy však v blízkosti zdroje vody
Živí se různorodou potravou, jejíž podstatnou složkou jsou živočišné bílkoviny, různá stádia hmyzu, medovice mšic, se kterými žijí ve vzájemné symbióze.
Škodí požerem, svou symbiózou se mšicemi škodí zahrádkářům, také znečišťuje potraviny, gastronomické prostředí, a ve zdravotnických zařízeních škodí i přenosem zárodků různých onemocnění, znesterilněním zdravotnického materiálu apod. ve velkém množství jsou nepříjemní.
Mravenci jsou vyspělý hmyz žijící v dokonale organizovaných společenstvech se složitou sociální strukturou. Kolonie Mravence obecného má pouze jednu královnu na rozdíl od Mravence faraóna a kolonie navzájem spolu soupeří o teritoria. Tento škůdce může být původcem a přenašečem choroboplodných zárodků.
Aplikace plošného bariérového postřiku, které zamezí mravencům vstup do budov. Jedná se nové velmi účinné a ekologické metody, které lze aplikovat za provozu či za chodu domácností. Nejčastěji ošetřujeme tyto prostory: Základní a mateřské školky, restaurace, domácnosti, zdravotnické zařízení, administrativní budovy atd.
Více o technikách likvidace se dočtete na stránkách Desinsekce.